СТЕНОКАРДІЯ

В основі розвитку стенокардії лежить порушення рівноваги між потребою серцевого м’яза в кисні і його доставкою з кров’ю, викликане розладом коронарного кровообігу. Головним чинником захворювання є стенозирующее атеросклеротичне ураження коронарних артерій серця, що має місце у 95% хворих. Поряд з цим дуже важливе значення при цьому має їх спазм.

Клінічна картина стенокардії характеризується перехідними нападами загрудинної болю. Під час больового нападу хворий ніби завмирає, він скутий, варто чи лежить нерухомо, боячись зробити зайвий рух. Дуже часто в цей час хворі масажують область серця.

Стенокардія напруги в перший місяць хвороби визначається як вперше виникла стенокардія напруги, а надалі, якщо захворювання не проходить – стабільна стенокардія напруги. В останньому випадку залежно від здатності хворих виконувати фізичні навантаження вона підрозділяється на чотири функціональних класу.

I. ф. клас. Хворий добре переносить звичайні фізичні навантаження. За- грудиною болі виникають тільки при навантаженнях високої інтенсивності.

II . ф. клас. Напади стенокардії виникають при ходьбі по рівному місцю на відстань більше 500 м, при підйомі більш ніж на один поверх, при ходьбі в холодну погоду проти вітру або сильному емоційному збудженні.

III . ф. клас. Напади виникають при ходьбі в нормальному темпі по рівному місцю на відстань від 100 до 500 м, при підйомі на один поверх.

IV . ф. клас. Стенокардія виникає навіть при невеликих фізичних навантаженнях – ходьба по рівному місцю менше 100 м.

Якщо на тлі вищеописаної стенокардії раптово збільшується частота , тяжкість і тривалість нападів стенокардії у відповідь на звичайне для даного хворого навантаження , кажуть про прогресуючу стенокардії напруги . Не виключено, що так може проявитися і інфаркт міокарда.

Стенокардія може носити рефлекторний характер , виникає при жовчно-кам’яної, нирково-кам’яної, виразкової хвороби, плевритах та ін Біль в серці іноді виникає при остеохондрозі, астеноневротичному синдромі, нейроциркуляторної дистонії та інших хворобах.

Лікування стенокардії включає усунення факторів ризику ішемічної хвороби серця, боротьбу з атеросклерозом, купірування больового нападу і попередження його. Застосування медикаментозного лікування або лікарських рослин визначається функціональним класом стенокардії. Для хворих I функціонального класу фітотерапія може бути основною. При цьому – зазвичай застосовується комбіноване лікування, проте питома вага лікарських рослин залишається досить високим. Хворим III і VI функціональних класів лікарські рослини призначають як допоміжного лікування.

Для лікування стенокардії є ряд фітопрепаратів. Детальну інформацію Ви зможете отримати в найближчій аптеці «Зелена планета ». Лікування найчастіше, необхідно проводити тривало – від декількох місяців до 1 року. За цей час організм відновлює всі функції організму, покращує обмінні процеси, усуває наслідки захворювань, одужання відбувається досить ефективно.