РОЖА

Рожа – інфекційне захворювання, що виявляється гострим серозним запаленням власне шкіри, рідше – слизової оболонки. Викликається стрептококом групи А.

Специфічний «бешихових» стрептокок не знайдене. Гемолітичний стрептокок групи А є збудниками різних захворювань, в тому числі і пики. Збудник захворювання впроваджується через пошкоджену поверхню (подряпини, садна, потертості, расчеси і т. п.). Хвороба може розвинутися як ускладнення гнійної рани, трофічної виразки та ін гнійних вогнищ. Виникненню пики та її рецидивів зазвичай передують гострі (ангіна, катари верхніх дихальних шляхів) або хронічні (синусити, риніти, тонзиліти) стрептококові інфекції.

Рожа характеризується вираженими загальними та місцевими клінічними проявами. У частини хворих захворювання починається з нездужання, слабкості, головного болю. Але у більшості хворих раптово з’являються озноб з підвищенням температури до 39-41 ° С, сильний головний біль, нудота, блювота, почастішання пульсу та дихання. Зникає апетит, з’являються безсоння, запор, зменшується кількість сечі, а в ній з’являється білок, еритроцити, лейкоцити і циліндри. У крові відзначається анемія і лейкоцитоз. Збільшуються печінка і селезінка. Найчастіше рожа локалізується на обличчі, голові й нижніх кінцівках, зрідка на слизовій губ, зіву і глотки. На ураженій ділянці з’являється яскраве почервоніння з чіткими, як би зазубреними кордонами, схожа на географічну карту, з відчуттям спека і пекучого болю. У зоні ураження шкіра набрякла, гаряча на дотик, болюча, малорухливі зважаючи щільного з’єднання з підлягають тканинами. У важких випадках епідерміс шкіри відшаровується, утворюючи бульбашки, а при нагноєнні ексудату в підшкірній клітковині розвивається флегмон {флегмознаярожа). У різко ослаблених, виснажених хворих порушується кровообіг тканин шкіри, що призводить до великих некрозів (некротична, гангренозна рожа).

Тривалість захворювання 1-2 тижні. За одужання набряклість і почервоніння зникають, і на ділянці поразки з’являється рясне лущення епідермісу. На волосистій поверхні спостерігається значне порідіння волосся.

В офіційній медицині для лікування пики застосовуються великі дози антибіотиків, сульфаніламідні препарати, опромінення ураженої поверхні ультрафіолетовими променями, лазеро-і магнітотерапія.

Аптека «Зелена планета» накопичила значний досвід з лікування пики. Це лікування носить комплексний характер, складається із загального та місцевого. Загальне – спрямоване на боротьбу з виниклою інфекцією та інтоксикацією, на підвищення захисних сил, лікування основного захворювання, якщо воно виявлено.

Ми обов’язково Вам допоможемо! Приходьте за здоров’ям!