Серед безлічі існуючих причин одна з основних (близько половини випадків захворювання на панкреатит) – зловживання алкоголем. Спиртні напої підсилюють виділення панкреатичного соку і в той же час дратують слизову оболонку шлунку і дванадцятипалої кишки, викликаючи набряк і запалення, що може привести до перекриття протоки підшлункової залози.

Жирна, гостра, смажена їжа, особливо вживана у великій кількості, також сприяє збільшенню вироблення травного соку. Тому спровокувати розвиток хвороби можуть мариновані огірки та гриби, м’ясні та рибні консерви, наваристі бульйони, різного роду копченості, кислі соки.

До факторів ризику відносяться нераціональний режим харчування, одноманітне меню, погано пережована їжа. Як правило, завантажений на роботі людина протягом дня перекушує бутербродами з чаєм та кавою, а ввечері з’їдає рясний вечеря. Велика кількість їжі тисне на стінку дванадцятипалої кишки і заважає травному соку надходити в неї з протоки. Ферменти застоюються в підшлунковій залозі і викликають її запалення.

Модна дієта, заснована на роздільному харчуванні, також не сприяє оптимальному функціонуванню підшлункової залози, при якому вона повинна виділяти всі три ферменту – для перетравлення білків, жирів і вуглеводів. Якщо вживати, приміром, тільки білки, то це змушує її виробляти лише один відповідний фермент.

Найчастіше панкреатит є наслідком інших недуг: жовчнокам’яної хвороби, холециститу, гепатиту, атеросклерозу, ожиріння, дисбактеріозу. Особливо небезпечні камені печінки і жовчного міхура, запалення жовчного протоку, які можуть перекрити загальну «двері» для жовчі і панкреатичного соку, що надходять по протоках в дванадцятипалу кишку. При цьому підшлункова залоза продовжує виробляти звичайну кількість травного соку, а відтік його до місця перетравлення їжі порушений.

Причиною панкреатиту можуть стати харчові інфекції, паразитарні ураження кишечнику, зокрема гельмінтоз, при якому гельмінти проникають у протоку підшлункової залози.

Спровокувати запалення підшлункової залози здатні деякі лікарські препарати, що приймаються безконтрольно: сульфаніламіди та нестероїдні протизапальні засоби.

В Аптеці “Зелена Планета” наші лікарі порекомендують Вам курс лікування фітопрепаратами і спеціально розроблену дієту. Курс лікування спрямований на усунення основних причин запалення підшлункової залози.

Ми обов’язково Вам допоможемо! Приходьте за здоров’ям!

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНО ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я!