ПРО ПЕРЕВАГИ ФІТОТЕРАПІЇ І РЕЗУЛЬТАТИВНОСТІ ЇЇ ЗАСТОСУВАННЯ У XXI СТОЛІТТІ.

В історії медицини немає більш давнього методу лікування , ніж фітотерапія.Травами лікували в Стародавньому Китаї , Єгипті , Греції , Месопотамії. Протягом багатьох тисячоліть людство накопичувало досвід застосування лікарських трав.

У X столітті нашої ери відразу після появи писемності на Русі з’явилися перші травники -збірки прописів і рецептів народної медицини. Трав’яні настої активно в своїй практиці використовували і знаменитий хірург Пирогов , і відомий терапевт Боткін , і тисячі земських лікарів. 100 років тому А.П.Чехов був упевнений , що « в аптеці завжди буде пахнути травами ».

Все змінила середина XX століття – початок епохи антибіотиків . Масове застосування антибіотиків і сульфаніламідів запевнило лікарів , що часи тривалих хвороб пройшли . Шляхи офіційної та народної медицини , здавалося , розійшлися назавжди. Знадобилося кілька десятиліть , щоб людство усвідомило недоліки синтетичних препаратів , які іноді превалюють над достоїнствами.

Зростаюча популярність фітотерапії в наші дні пояснюється багатьма причинами.Але головна причина – м’яку дію лікарських препаратів рослинного походження в порівнянні з синтетичними. Рослинам властиві всі терапевтичні властивості лікарських засобів офіційної медицини : болезаспокійливу, протизапальну , протимікробну , противірусну , потівогрібковое , жовчогінну , гепатопротекторну , спазмолітичну , антигіпертензивну і т.д.

М’яка дія трав пояснюється фізіологічним впливом рослинної клітини на клітину людини . При фітотерапії відбувається заміщення ензиму тваринної клітини на фермент рослинної , в чому і полягає лікування , так як при будь-якому захворюванні порушується ферментативна діяльність клітини.

Лікарські трави мають менше побічних дій , ніж хіміопрепарати , рідко викликають алергічні реакції. Природність дії фітопрепаратів дозволяє приймати їх роками без шкоди для хворого , що важливо для хронічних захворювань ( на відміну від антибіотикотерапії , що дає ускладнення при тривалості курсу лікування більше 10 днів).

Фітопрепарати володіють великим спектром лікувальних дій :

1 ) нормалізують обмін речовин;

2 ) виводять шлаки ;

3 ) знижують рівень холестерину , глюкози крові , протромбіновий індекс , підвищують гемоглобін крові ;

4 ) нормалізують гормональний рівень ;

5 ) нормалізують показники сечі при сечовому синдромі (білок , лейкоцити , еритроцити) ;

6 ) діуретичну ( сечогінне) дію не викликає виснаження клубочкового апарату нирок і втрати калію ;

7 ) гальмують розвиток атеросклеротичних процесів;

8 ) сприяють нормалізації мікрофлори кишечника і ліквідують дисбактеріози ;

9 ) містять оптимальні поєднання природних вітамінів і мікроелементів , що важливо при лікуванні суглобового синдрому.