ПОДАГРА


Сутність хвороби полягає в розвитку сечокислого діатезу. Сечова кислота утворюється в процесі обміну білків і її концентрація в крові становить 0,3 – 0,4 ммоль / л. Надлишки фільтруються в ниркових клубочках, частково вона секретується епітелієм ниркових канальців і реадсорбіруется в канальцях нирок. Надмірне її утворення в організмі може бути пов’язано з характером харчування (вживанням їжі багатої білками, особливо м’яса, риби, бобових), підвищеним розпадом власних клітин організму (захворювання крові, злоякісні новоутворення), а також порушенням здатності нирок виводити урати. Все це призводить до збільшення концентрації сечової кислоти в крові і відкладення її в сполучно-тканинних структурах організму (хрящах, суглобах, кістках, судинах, інтерстиціальної тканини нирок). Вдруге на місцях концентрації солей можуть виникати запальні і дегенеративно-дистрофічні процеси (подагричний артрит).
У походженні захворювання велике значення має дозвільний спосіб життя, переїдання, сидяча робота, зловживання алкоголем, отруєння свинцем. Подагра зустрічається частіше у чоловіків з гиперстенической конституцією, зазвичай розвивається в літньому віці і, як правило, поєднується з іншими порушеннями обміну (ожиріння, цукровий діабет), вродженими аномаліями, гіпертонічною хворобою, атеросклерозом коронарних і церебральних судин, тромбофлебітом, екземою, бронхіальною астмою, плоскостопістю та ін
Розрізняють гострий напад подагри і хронічного перебігу захворювання. Симптомами нападу служать жорсткі болю, раптово виниклі в якому-небудь суглобі, особливо великого пальця ноги, суглобах стоп, колінних, рідше – верхніх кінцівках і хребті. Болі з’являються вночі, особливо під ранок, часто супроводжуються ознобами з температурою до 40 ° С, тривають 1-3 дні. Місцеві явища з боку суглобів характеризуються припухлістю, почервонінням, різкою хворобливістю при дотику.
Рентгенологічно визначаються характерні для подагри поверхневі напівкруглі і округлі дефекти в епіфізарних кінцях кісток, внаслідок заміщення кісткової речовини уратами, іноді з інтенсивними тінями в центрі внаслідок відкладення солей кальцію (вапна), крайові кісткові розростання. При огляді мають місце специфічні зміни суглобів, частіше плоско-фалангових: наростаюча округла припухлість, може бути помірна гіперемія і болючість.
Хронічні зміни при подагрі розвиваються повільно в результаті накопичення сечової кислоти та її солей в хрящах і суглобових сумках у вигляді особливих вузликів, так званих тофі (tophi). Виникає деформація суглоба.
Вузлики відкладення уратів зустрічаються також у внутрішніх органах, шкірі, сухожиллях, судинах, вушній раковині.
З внутрішніх органів частіше за інших уражаються нирки – «подагричного зморщена нирка». При виснаженні канальцевої секреції відбувається внут-ріканальцевая затримка, що приводить до зменшення виділення її нирками, а отже, до появи гіперурекеміі (підвищеної концентрації сечової кислоти в крові). З часом гіперурекемія проявляється не тільки класичними суглобовими ознаками подагри, але і подагричної нефро-патіей. Повільно розвивається хронічний інтерстиціальний процес характеризується утворенням каменів. У ряду хворих виникає гостра «блокада» нирок сечовий кислотою з пошкодженням збірних трубок і гострою нирковою недостатністю з припиненням сечовиділення.
Дієта ~ найважливіша складова частина лікування хворих на подагру. Рекомендується раціональне харчування з виключенням продуктів, що містять пурини, обмеження вживання м’яса, риби, бобових, салату, щавлю, редьки, зниження загальної калорійності їжі. Рясне пиття з використанням ощелачівающіх засобів. Заборона прийому алкоголю.

В аптеці “Зелена Планета” наші лікарі порекомендують Вам курс лікування фітопрепаратами і спеціально розроблену дієту. Курс лікування фітотерапії спрямована на зниження утворення сечової кислоти в організмі, розкладання її в суглобах, нирках та ін тканинах і виведення з організму.

Ми обов’язково Вам допоможемо! Приходьте за здоров’ям!

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНО ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я!