Мастопатія

Останнім часом в аптеку «Зелена Планета» м. Кривого Рогу Дніпропетровської області часто звертаються жінки з проблемами молочних залоз. Причому, якщо раніше зверталися з цією патологією жінки старше 35 – 40років, то зараз все частіше звертаються і жінки більш молодого віку. При цьому вони скаржаться на болі і поколювання в молочній залозі, що підсилюються в передменструальний період або на ущільнення в залозах, виявлені ними випадково або виявлення лікарем на профогляді . Після ретельного збору анамнезу та огляду жінки ставився діагноз мастопатія.
Мастопатія – одне з найпоширеніших захворювань у жінок. Мастопатію ще називають дисгормональной дисплазією. Причин виникнення цього захворювання багато: травми молочних залоз, переохолодження, перенесені мастити, нетривалий годування дитини грудьми, гінекологічні захворювання та аборти, захворювання щитовидної залози і печінки, носіння жорстких, здавлюють груди бюстгальтерів і деякі інші. Виділяють дифузні та вузлові форми змін в залозах . Для уточнення виду мастопатії та її форми, а також для виключення раку молочних залоз призначається УЗД молочних залоз або мамографія.
Як правило, мастопатія має будь-яку супутню патологію – з боку щитовидної залози, печінки та підшлункової залози , тому лікування призначається комплексне, з урахуванням супутніх захворювань та індивідуальних особливостей організму пацієнток.