ЛІКУВАННЯ ТРАВАМИ ПОЛИНУ


Полин звичайний, чорнобильник – вид багаторічних трав’янистих рослин роду Полин. Назва «чорнобильник» походить від чорнуватого стебла (билинки). Росте по занедбаних полях, пасовищах і пустками, уздовж доріг, по берегах водойм. Важко виведений бур’ян. У рослині містяться каротин, аскорбінова кислота, сапоніни, дубильні речовини, алкалоїди, кумарини, ефірну олію. Полин звичайна володіє сильним приємним пряним запахом.

У медицині використовують облистнені верхівки рослини, зібрані під час цвітіння, і коріння, заготовлені восени. Полин покращує апетит і травлення, має тонізуючу, заспокійливу, кровотворним, ранозагоювальну, жовчогінну та м’яким проносним засобом; налагоджує роботу шлунку і допомагає при лихоманці. Її використовують при виснаженні, безсонні, різних неврозах, простудних захворюваннях, малярії, грипі та епілепсії. У суміші з травою чебрецю (тим’яну) полин використовують для лікування алкоголізму.

Полин вважається жіночою рослиною, оскільки стимулює матку, регулює менструальний цикл, а також допомагає при різних гінекологічних нездужаннях, істерії та епілепсії.

На Сході полин використовують при акупунктурі, лікують комбінованим впливом тепла, що виділяється тліючої травою, і прижиганиями. Спеціальні палички мокса, зроблені з полину, підпалюють і в тліючому вигляді підносять до шкіри так близько, як може витерпіти пацієнт. Полин звичайна володіє інсектицидними властивостями, відлякує москітів, комарів, бліх.

Ще давньогрецькі лікарі приписували цій рослині багато незвичайних властивостей. Якщо, наприклад, мандрівник прив’яже пучок полину до ноги, то не буде відчувати втоми, а якщо покладе траву в узголів’ї, то швидше засне. Додаючи сік полину в чорнило, зберігали записи від гризунів. Мореплавці брали полин з собою, щоб позбутися від морської хвороби. Ця рослина була популярним від чаклунства майже у всіх європейських народів … Рятувала вона від отруєння опієм, грибами, цикутой, від отруйних укусів і в разі жовтяниці. У цих випадках її приймали всередину. На запалені очі і під час крововиливів в очному яблуці накладали полинові пов’язки. Випаровування полину вважалися кращим засобом при болях у вухах. Сік полину давали пити проти лихоманки. Наші предки відвари поліну вживали при отруєннях їжею, проносах, жовтяниці, недокрів’ї, безсонні, як сечогінний, а також глистогінний засіб.

У нашій аптеці “Зелена планета” Ви маєте можливість отримати комплексне лікування препаратами з лікарських рослин полину. Комплекс препаратів підбирається, виходячи з особливостей способу життя, стану здоров’я та супутніх захворювань пацієнта. Приходьте до нас за здоров’ям!

Нагадуємо, самолікування, навіть травами може бути небезпечним для вашого здоров’я. У мережі аптек “Зелена планета” ви завжди зможете отримати консультацію лікаря, який підбере саме для вас готовий препарат на основі трави.