ШКІРНА СВЕРБЛЯЧКА

Шкірна сверблячка є звичайним симптомом багатьох шкірних захворювань, але може бути і самостійною хворобою. Це своєрідний розлад чутливості, при якому виникає майже непереборна потреба до розчісування шкіри. Захворювання являє собою корковий процес з патологічним вогнищем в корі головного мозку і периферичними сприймають рецепторами екзогенного і ендогенного походження. Сприймаючий нервовий апарат при цьому складається з трьох відділів: периферичний, закладений в шкірі або слизових; центральний – у вищих відділах центральної нервової системи; провідниковий – з’єднує ці відділи. Розрізняють свербіж центрального та периферичного походження. Він буває загальний, або універсальний, і місцевий, або локальний.

Сверблячка шкіри виникає, як правило, у формі болісних нападів. У результаті расчесов на шкірі утворюються лінійні, вкриті кров’яними корочки, утворення, нерідко ускладнюються гнійної інфекцією.

ЗАГАЛЬНА СВЕРБЛЯЧКА може бути результатом алергічних проявів, непереносимого ряду лікарських препаратів, продуктів харчування, виникати при захворюваннях внутрішніх органів (кишечника, печінки, нирок), патології обміну речовин (цукровому діабеті, базедової хвороби, клімаксі), кровотворних органів (лейкозі), функціональних змінах центральної нервової системи. Сверблячка може супроводжувати жовтяницю, вагітність, старість, багато шкірні захворювання (екзему, псоріаз, лишай, кропив’янку, пітницю та ін.)

СТАРЧЕСЬКА СВЕРБЛЯЧКА відноситься до гіпералізованной формі. Виникає він у чоловіків у віці 60-70 років у формі важких нападів, переважно в нічний час. У цьому віці часто виникає загальний атеросклероз, склероз нирок, клімакс, аденома передміхурової залози, що і сприяє появленю свербіння.

ПОЧЕСУХА – група шкірних захворювань дитячого віку, що характеризується свербінням і висипанням вузликових елементів. Локалізується патологія на нижніх кінцівках і нижній частині тулуба. Спочатку шкіра має нормальний вигляд, потім з’являється сильний свербіж та вузлики з шпилькову голівку.

Для лікування свербежу шкіри в аптеці «Зелена планета» застосовуються цілий ряд фітопрепаратів. Враховуючи, що значна частина свербежу – корковий невроз, призначаються комплекс препаратів, які є заспокійливими засобами, позитивно впливають на дану патологію.

Застосування комплексного підходу в лікуванні даного захворювання вже через 1-1,5 тижні дає позитивні результати. Продовжуючи лікування протягом декількох місяців, можна домогтися позбавлення від шкірного свербіння.

У Аптеці “Зелена Планета” наші лікарі порекомендують Вам курс лікування фітопрепаратами і спеціально розроблену дієту.

Ми обов’язково Вам допоможемо! Приходьте за здоров’ям!

Самолікування може бути шкідливим ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я!