ГЛАУКОМА


Одним з найбільш частих захворювань очей, що призводять до зниження і навіть повної втрати зору, є глаукома. Вона стоїть на першому місці серед причин невиліковної сліпоти. Розвивається захворювання у віці старше 40-50 років, вражаючи 2% населення цієї вікової групи ..
Глаукома – хронічне захворювання очей, основними проявами якого є підвищення внутрішньоочного тиску, зміна зорових функцій та очного дна.
Підвищення внутрішньоочного тиску і пов’язана з цим симптоматика можуть бути первинною, тобто самостійної патологічної формою, і дру-ричной – внаслідок деяких патологічних процесів в оці (запального, пухлинного та ін характеру).
Нормальним вважається внутрішньоочний тиск 25 мм рт. ст. Глаукома є компенсованій, якщо внутрішньоочний тиск не перевищує 28 мм рт. ст., субкомпенсированной – при тиску 28-35 мм рт. ст. і некомпенсованої – при тиску більше 35 мм рт. ст. Несприятливим вважається добове коливання тиску більше 5 мм рт. ст.
Встановлено, що в основі підвищення внутрішньоочного тиску лежить порушення відтоку внутрішньоочної рідини, рідше – занадто інтенсивний її приток. Причинами таких явищ можуть бути судинна та судинно-нервова патологія, підтверджена даними капіляроскопії та електроенцефалографії у більшості пацієнтів, які страждають на глаукому.
Первинну глаукому поділяють на просту і застійну. При простій – прояви хвороби обмежуються змінами внутрішньоочного тиску, зорових функцій та очного дна. Захворювання розвивається поволі, скарг хворий не пред’являє, в окремих випадках він цього не помічає, аж до повної сліпоти одного з очей.
Для застійної глаукоми поряд з підвищенням внутрішньоочного тиску характерно залучення в хворобливий процес переднього відрізка ока: набряк рогової оболонки, зміна райдужної оболонки і зіниці, розширення передніх циліарного століття, дрібна передня камера. Цьому супроводжують хворобливі відчуття в області ока і скроні, поява райдужних кіл при погляді на джерело світла, періодичне затуманення зору.
Гострий напад глаукоми – комплекс об’єктивних і суб’єктивних симптомів, властивих застійної глаукомі, але надзвичайно різко виражених. Приступ нерідко провокується нервово-емоційним стресом, розширенням зіниці і ін Внутрішньоочний тиск підвищується, досягаючи 80 мм рт. ст. Зір різко падає і може зникнути протягом декількох днів і навіть годин. Око різко гіперемована. Передня камера дрібна або відсутня, зіниця розширена. Біль в оці і головний біль надзвичайно сильні, не зникає навіть під впливом морфіну. Можуть мати місце загальні явища: нудота, блювання, запаморочення, уповільнення пульсу, відображені болю в області серця, розлади мозкового кровообігу.
Надзвичайно важливі для успішного лікування глаукоми рання її діагностика та постійний контроль за якістю лікування. Тому рекомендується проводити вимірювання внутрішньоочного тиску всім пацієнтам старше 40 років. Хворі з виявленою глаукомою навіть при нормальному внутрішньоочний тиск повинні знаходитися під контролем лікаря-окуліста з вимірюванням тиску раз на 2-3 місяці.
Лікування потрібно починати якомога раніше після виявлення захворювання. Із загальних заходів: необхідно заборонити нічний і важка фізична праця, а також роботу, що вимагає нахилу голови, сон хворих повинен бути не менше 7-8 годин на високих подушках. Зорову роботу можна проводити тільки при хорошому освітленні, не допускати перевтоми очей і всього організму, не носити темні окуляри, довго не перебувати в темному приміщенні, не закривати під час сну вікна шторами. Не допускати перегріву голови та відвідування гарячої лазні. Рекомендуються прогулянки на свіжому повітрі.
Дієта хворих включає призначення молочно-рослинної їжі, обмеження рідини до 4-5 склянок на добу, заборона спиртних напоїв, міцного чаю і кави.
Дуже важливо не допускати запорів, нормалізуючи діяльність шлунково-кишкового тракту.

В аптеці “Зелена Планета” наші лікарі порекомендують Вам курс лікування фітопрепаратами і спеціально розроблену дієту. Курс лікування перепаратамі знизить внутрішньоочний і внутрішньочерепний тиск, нормалізує порушення функцій очного яблука, поліпшить в ньому метаболічні процеси і зір.

Ми обов’язково Вам допоможемо! Приходьте за здоров’ям!

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНО ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я!