Популярність фітотерапії за кордоном
Коріння лікування травами йдуть у глибоку старовину, в стародавні народні традиції. Дія багатьох методів і препаратів перевірено століттями , наприклад , китайська народна медицина налічує близько 6 тисячоліть. В даний час традиції лікування лікарськими рослинами набули особливого звучання і популярність . Розуміючи , що використання виключно хімічних препаратов та інвазивних способів лікування не завжди здатне дати оптимальні результати , вчені та практикуючі лікарі все частіше стали звертатися до спадщини минулих століть – до фітотерапії .
За даними опитувань громадської думки, більше 90 % жителів європейських країн вважають , що лікування лікарськими рослинами і натуропатия можуть вилікувати захворювання і повернути здоров’я . При цьому фітотерапія при неважких хворобах , а також хронічних недугах краща для майже 80 % брали участь в опитуваннях , в порівнянні з лікарською хімією.
При цьому для захисту споживачів у Європі існує чітка законодавча база для фітотерапевтичних препаратів.
Всі препарати на основі лікарських рослин вважаються лікарськими засобами . Цей юридичний статус був підтверджений Європейським Судом в 1992 р. А з травня 2011р. фітопрепарати і трави в Євросоюзі повинні бути ліцензовані або виписуватися
зареєстрованими травниками .