У X столітті нашої ери, відразу після появи писемності, на Русі з’явилися перші травники -збірки прописів і рецептів народної медицини. Трав’яні настої активно використовували у своїй практиці і знаменитий хірург Пирогов, і відомий терапевт Боткін, і тисячі земських лікарів. 100 років тому А.П. Чех були упевнений, що « в аптеці завжди буде пахнути травами ».

Все змінила середина XX століття – початок епохи антибіотиків . Масове застосування антибіотиків і сульфаніламідів запевнило лікарів, що часи тривалих хвороб пройшли. Шляхи офіційної та народної медицини , здавалося, розійшлися назавжди. Знадобилося кілька десятиліть, щоб людство усвідомило недоліки синтетичних препаратів , які іноді превалюють над достоїнствами.

Зростаюча популярність фітотерапії в наші дні пояснюється багатьма причинами. Але головна причина – м’яку дію лікарських препаратів рослинного походження в порівнянні з синтетичними. Рослинам властиві всі терапевтичні властивості лікарських засобів офіційної медицини : болезаспокійливу, протизапальну, протимікробну, противірусну , потівогрібковое, жовчогінну, гепатопротекторну , спазмолітичну , антигіпертензивну і т. д.

М’яка дія трав пояснюється фізіологічним впливом рослинної клітини на клітину людини . При фітотерапії відбувається заміщення ензиму тваринної клітини на фермент рослинної , в чому і полягає лікування , так як при будь-якому захворюванні порушується ферментативна діяльність клітини.

Лікарські трави мають менше побічних дій, ніж хіміопрепарати , рідко викликають алергічні реакції. Природність дії фітопрепаратів дозволяє приймати їх роками без шкоди для хворого, що важливо для хронічних захворювань ( на відміну від антибіотикотерапії, що дає ускладнення при тривалості курсу лікування більше 10 днів).

Фітопрепарати володіють великим спектром лікувальних дій : нормалізують обмін речовин; виводять шлаки ; знижують рівень холестерину, глюкози крові, протромбіновий індекс, підвищують гемоглобін крові; нормалізують гормональний рівень; нормалізують показники сечі при сечовому синдромі (білок, лейкоцити, еритроцити); діуретичну ( сечогінне) дія не викликає виснаження клубочкового апарату нирок і втрати калію; гальмують розвиток атеросклеротичних процесів; сприяють нормалізації мікрофлори кишечника і ліквідують дисбактеріози; містять оптимальні поєднання природних вітамінів і мікроелементів, що важливо при лікуванні суглобового синдрому.

Терапія рослинними лікарськими засобами показана:

- в латентному періоді хронічних захворювань ( поза загостренням );

- в період реабілітації (після травм, операцій);

- після гострого періоду захворювання для запобігання хронізації процесу.

Ще одним із значущих переваг фітотерапії над синтетичними препаратами є комплексне «системне» вплив лікарської трави на організм людини. Широкий спектр дії дозволяє призначенням витяжки з однієї рослини домогтися кількох терапевтичних ефектів (так шипшина крім стимуляції імунітету – вітамін С – має протизапальну, жовчогінну та сечогінну діями ), що дає можливість впливати відразу на кілька ланок патологічного процесу, тому що в наш час переважає комплексна терапевтична патологія і схильність до хронізації процесів на тлі ослабленого імунного статусу сучасних людей.

Не слід забувати, що ефект від фітолеченія можна отримати не раніше 2-3 тижнів. Це час потрібно для нормалізації імунної, ендокринної систем, обміну речовин, роботи шлунково-кишкового тракту та сечовидільної систем, що дасть профілактику загострень хронічних процесів, не допустить хронизацию гострого захворювання.

Фітопрепаратами «Зеленої планети» можливе лікування: хронічних тонзилітів, аденоїдів, хронічних обструктивних бронхітів, харчових алергій, лямбліоз, гельмінтозів у дітей, а також профілактика ГРВІ у групи часто і тривало хворіючих дітей; шлунково- кишкової патології: хронічних холецістопанкреатіта, ЖКБ, виразкової хвороби, рефлюксезофагітом, ентероколітів, хронічних гепатитів, геморою; суглобового синдрому ( деформуючого остеоартрозу, ревматоїдного артриту, подагри, хвороби Бехтерева ); ендокринної патології щитовидної залози, цукрового діабету, захворювань жіночої статевої сфери і багато іншого, що доведено багаторічним досвідом роботи нашої унікальної мережі аптек в Україні.

Використання фітопрепаратів не так безпечно, як може здатися на перший погляд. Так вагітним не варто приймати материнку, оман; дітям не призначають женьшень. Тому, як і в офіційній медицині, краще не займатися самолікуванням. У мережі аптек «Зелена Планета» (« Цілюща Краплина » ) працюють висококваліфіковані фітотерапевти з достатнім досвідом і рівнем знань, щоб допомогти нашим читачам правильно підібрати курси лікування фітопрепаратами, запобігти переходу гострих форм захворювань у хронічну у дітей та підлітків, полегшити перебіг хронічних захворювань у дорослій категорії читачів і поліпшити якість життя літньої вікової групи

Здоров’я – фундамент життя. Довірте турботу про ваше здоров’я уважним і кваліфікованим лікарям мережі аптек «Зелена Планета» (« Цілюща Краплина »).