ЕНУРЕЗ

Велике страждання викликає таке захворювання, як нетримання сечі. Воно буває абсолютним, або повним , коли вся сеча випливає мимоволі, і відносним, або частковим, коли поряд з нормальним має місце її мимовільне виділення. Найчастішою формою останньої є функціональне нетримання сечі у жінок, коли хворі скаржаться на мимовільне сечовипускання при кашлі, чханні, сміху, фізичній напрузі.

Своєрідною формою є нетримання сечі при її затримці (парадоксальна ішурія). При цьому в сечовому міхурі накопичується 1,5-2 л сечі, стінки його перерозтягуються, відбувається розтягування і сфінктера. І тоді сеча випливає мимоволі по краплях, як з переповненого судини. Це відбувається у осіб з аденомою передміхурової залози III-IV ступеня.
Нетримання сечі може виникнути як симптом органічного ураження попереково -крижового відділу спинного мозку, іноді – при захворюваннях сечового міхура.

Особливою формою нетримання сечі є мимовільне її відділення ночами, іменоване в науковій медицині енурезом. Це самостійне первинне захворювання, всі інші – симптоми різної патології. Як правило, це захворювання притаманне дітям і в міру дорослішання може проходити самостійно, проте в дуже рідкісних випадках зустрічається у дорослих. За со- спілкуванню Г.Л. Крігер, у віці 2-2,5 року до 50 % дітей мочаться ночами, в 5 -річному віці таких дітей – 10 %, у 2% дітей мимовільне нічне сечовипускання може тривати до 15 років.
За даними спостережень лікаря- фітотерапевта аптеки «Зелена планета » , за останні 4 роки було кілька пацієнток у віці старше 18 років , а одна – 26 років , які страждали на цю недугу з дитячого віку до моменту осмотру.

Основна причина захворювання пов’язана з підвищеною збудливістю механізмів іннервації сечового міхура і зниженим збудженням сторожового центру в корі головного мозку , тобто це функціональне порушення вегетативної парасимпатичної сечоміхурового іннервації .
Дуже погано , коли батьки не розуміють суті захворювання і карають дитини. Тоді він починає боятися , відчувати себе винуватим від того , що мочиться в ліжко , і тоді захворювання посилюється . Може розвинутися дитяча депресія.

Найважливішим складовим елементом лікування даного захворювання є нормалізація нервової системи дитини. Головне – щоб дитину не соромили за його хвороба . Тоді він буде розповідати про будь специфічних симптомах , таких як біль , відчуття слабкості та ін Від батьків потрібно , щоб вони пояснили дитині , що це хвороба і її можна вилікувати. Стежити, щоб перед сном він не пив, сходив у туалет. Дуже корисно робити перед сном загальний масаж , так як це допомагає розслабитися і спати мирно і безтурботно.

Дуже важливо виробити позитивні рефлекси сечового міхура. Дуже корисно ходити босоніж по твердій жорсткій поверхні. Намагатися будити дитину напередодні мимовільного сечовипускання , щоб він помочився.
Аптека «Зелена планета » має значний досвід з лікування енурезу