БРОНХІТ

Запальний процес у бронхах з переважним ураженням слизових оболонок, є одним з найбільш частих захворювань систем дихання, поєднується з ураженням верхніх дихальних шляхів, а при тривалому перебігу – з ураженням легень. В етіології захворювання велике значення мають бактеріальна та вірусна інфекції, токсичні впливи, інтоксикації отруйними речовинами, деякі патологічні процеси організму (гостра ниркова недостатність), куріння, робота в запилених умовах.

За останні роки збільшилася частота алергічних бронхітів. Їх причина – екзогенні алергії, тобто різні речовини, що знаходяться у зовнішньому середовищі: домашня і органічний пил тваринного походження, в тому числі запахи домашніх тварин (кішок, собак та ін), пилок рослин під час цвітіння і т. п. Розрізняють гострі і хронічні бронхіти.

Гострий бронхіт починається загальним нездужанням, невеликий хворобливістю за грудиною, захриплістю голосу, першіння в горлі, іноді з болючим виділенням убогою в’язкого мокротиння. Через 2-3 дні кашель стає менш болючим, відділення мокротиння збільшується. Підвищення температури спостерігається не у всіх хворих і рідко досягає високих цифр.

При несвоєчасному, недостатньому лікуванні, його відсутності, а також у літніх осіб, дітей і ослаблених хворих патологічний процес може поширюватися на дрібні і найдрібніші бронхи (бронхіоли). Загальний стан може погіршитися: подих стає частішим, поверхневим, з’являється задишка, ціаноз губ, підвищується температура, на тлі сухих з’являється маса вологих хрипів.

Як правило, гострим бронхітом люди хворіють восени і навесні, коли погода нестійка, значні коливання температури повітря, йдуть дощі, з’являються раптові пориви вітру, промокає одяг та взуття. Ці та інші чинники знижують захисні функції організму, сприяючи виникненню хвороби, особливо – серця у осіб, які страждають захворюваннями верхніх дихальних шляхів (тонзиліти, фронтити, синусити, гайморити, отити), у злісних курців, у зловживають алкоголем, що працюють в несприятливих виробничих і погодних умовах.

Зазвичай тривалість захворювання 1-2, рідше 3 тижні, в окремих випадках – кілька днів. При затяжному перебігу – виникнення алергічного бронхіту, повторні захворювання. При переході в хронічну рецидивуючу форму може виникнути запалення легенів і навіть бронхіальна астма.

Хронічний бронхіт характеризується тривалим (місяці, роки, десятиліття) перебігом з чергуванням періодів ремісій і загострення. Розвивається він під впливом шкідливих факторів і як наслідок гострого бронхіту. Патологічний процес поширюється на стінки бронхів і на легеневу тканину. Виникають зміни легеневих судин у вигляді їх облітерації, що в кінцевому підсумку призводить до легенево-серцевої недостатності, так званим легеневим серцем.

Клінічна картина обумовлена ??глибиною ураження стінки бронхів і легеневих судин. Може бути сухий кашель або кашель із слизом – гнійної мокротою. Як правило, температура нормальна. При вислуховуванні в легенях сухі тріскучі або вологі хрипи. Рентгенологічно – посилений легеневої малюнок.

Загострення виникають, як правило, восени і навесні. Ускладненнями хронічного бронхіту є емфізема легенів, пневмосклероз, легеневе серце, бронхоектази, запальні процеси легенів.

Бронхіту дітей, на відміну від дорослих, рідко виникає у вигляді ізольованого ураження бронхів. В етіології захворювання провідне місце належить респіраторно-вірусної інфекції. Найбільш важкий перебіг його у дітей першого року життя, особливо страждають рахітом, ексудативний діатез, а у більш старших – при схильності до алергічних реакцій, аденоїдах, хронічному тонзиліті, запаленні придаткових порожнин носа. Повторні захворювання можуть супроводжуватися астматичним синдромом і призводять до пневмоній.

Хвороба розвивається поступово. Наростає температура, погіршується загальний стан, з’являється кашель, особливо ночами, спочатку сухий, а потім вологий. При вислуховуванні легенів виявляються сухі і вологі хрипи.

У нашій аптеці “Зелена планета” Ви маєте можливість отримати комплексне лікування препаратами з лікарських рослин. Комплекс препаратів підбирається, виходячи з особливостей способу життя, стану здоров’я та супутніх захворювань пацієнта.

Приходьте до нас за здоров’ям!

Нагадуємо, самолікування, навіть травами може бути небезпечним для вашого здоров’я. У мережі аптек “Зелена планета” ви завжди зможете отримати консультацію лікаря, який підбере саме для вас готовий препарат на основі трави.