АТЕРОСКЛЕРОЗ


Самостійне дуже поширене захворювання. Характеризується специфічним ураженням артерій еластичного і м’язово-еластичного типів у вигляді вогнищевого розростання в їхній стінці сполучної тканини в поєднанні з ліпідною інфільтрацією внутрішньої оболонки. Стінки артерій товщають, їхній просвіток звужується, нерідко утворюються тромби. Виникає загальне і локальне органне порушення кровообігу або тромбоз артерій окремих органів (ішемічна хвороба серця, атеросклероз аорти, судин головного мозку, нирок, ішемія судин нижніх кінцівок і т. д.).
В даний час описано більше 30 факторів ризику даного захворювання. Особливо несприятливо поєднання таких, як обтяжена спадковість, перенапруження нервової системи, артеріальна гіпертензія, гіперхолестеринемія, нераціональне харчування, гіпокінезія, цукровий діабет, куріння, вік старше 40 років та ін
Найбільш яскраві прояви і найбільшу значимість мають атеросклеротичні ураження коронарних артерій у вигляді коронарного кардіосклерозу, стенокардії, гіпертрофії міокарда і артерій. Атеросклероз аорти, як правило, розвивається в осіб старших вікових груп і проявляється підвищенням систолічного тиску. Таким хворим не слід прагнути до його нормалізації, оскільки це пристосувальна реакція організму по забезпеченню достатнього кровопостачання органів і тканин. Саме у цих пацієнтів хороший ефект може бути отриманий за допомогою фітотерапії.
Атеросклероз судин головного мозку проявляється неврологічною сим ¬ птоматікой внаслідок хронічної недостатності мозкового кровообігу.
Поразка ниркових артерій клінічно маніфестується артеріальну гіпертонію з високим діастолічним тиском і змінами в сечі, характерними для захворювань нирок.
Постановка діагнозу атеросклерозу нижніх кінцівок зазвичай не викликає труднощів. Клінічні симптоми захворювання специфічні: мерзлякуватість кінцівок, парестезії, біль при ходьбі, переміжна кульгавість та ін
Лікування захворювання – тривале і кропітка. Загальні заходи боротьби включають, перш за все, вплив на фактори ризику, і особливо на їх поєднання.
1. Збалансоване харчування при співвідношенні білків, жирів і вуглеводів 1:1:4, значний прийом овочів і фруктів.
2. Особливу небезпеку становить переїдання для людей, ведучих малорухливий спосіб життя.
3. Боротьба з підвищенням артеріального тиску за допомогою медикаментозних засобів, лікарських рослин, обмеження споживання кухонної солі та ін
4. Корекція обміну холестерину шляхом обмеження споживання, утилізації в організмі і створення умов для виведення шлаків.
5. Усунення шкідливих звичок (куріння, вживання алкоголю).
6. Обмеження впливу на людину несприятливих нервнопсіхіческіх факторів у побуті та на виробництві.
У комплексній терапії атеросклерозу далеко не останнє місце належить лікарським рослинам.

В аптеці “Зелена Планета” наші лікарі порекомендують Вам курс лікування фітопрепаратами і спеціально розроблену дієту. Курс лікування допоможе Вам нормалізувати обмін холестерину, сприяючи його утилізації в печінці або знаходженні в розчиненому стані в крові, поліпшить обмін речовин, що важливо при надмірній масі тіла, розширять судини, чим покращують роботу серцевого м’яза, подіє заспокійливо, що допоможе легше переносити стресові ситуації .

Ми обов’язково Вам допоможемо! Приходьте за здоров’ям!

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНО ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я!