АНГІНА

Гострий тонзиліт – інфекційне захворювання, яке проявляється загальною інтоксикацією та місцевим запальним процесом мигдалин. Найчастіше вражаються піднебінні, розташовані в бокових стінках зіву, але запалюватися можуть також язична, глоткова та трубна мигдалини. Розрізняють катаральну, фолікулярну і лакунарну ангіну. При огляді хворого мигдалини збільшені, почервонілі, набряклі; підщелепні лімфовузли збільшені і болючі. Це клініка катаральної ангіни. Якщо ж на тлі почервонілих мигдаликів жовтувато-білуваті крапки – це фолікулярна ангіна, коли ж в складках почервонілою мигдалини (в лакунах) утворюються жовті або білі нальоти – це лакунарна ангіна.

Ангіна вражає весь організм. Хворі скаржаться на загальне нездужання, слабкість, ломоту у всьому тілі, біль у горлі при ковтанні. Мають місце ознаки загальної інтоксикації: підвищення температури до 38 – 40 ° С, озноб, тахікардія, головний біль, зниження апетиту. Особливо небезпечні її ускладнення: запалення середнього вуха, набряк гортані, глоткової або паратонзіллярний абсцес, міокардит, ревматизм, гломерулонефрит та інші.

Лікування включає боротьбу з інтоксикацією, підвищення опірності організму, вплив на вогнище запалення. З першого дня захворювання вимагається дотримання постільного режиму, теплий одяг і постіль, рясне тепле пиття, теплі полоскання горла.

У перші години хвороби всередину приймаються чаї або настої рослин з потогінну, жарознижувальну, десенсибілізуючу, загальнозміцнюючу, протизапальну, протимікробну властивостями, стимулюють імунну систему і містять широкий спектр вітамінів.

До числа таких рослинних засобів можна віднести: квітки липи, листя малини, траву м’яти перцевої, листя шавлії, плоди анісу, квітки ромашки, листя берези, траву материнки, квіти калини, низка трироздільна, ісландський мох, оман високий, цикорій лікарський.

При ангіні доцільно використовувати рослинні біостимулятори, що роблять позитивний вплив на імунітет: аралію маньчжурську, левзеї сафлоровидної, елеутерокок колючий, женьшень, лимонник китайський і ін

Доцільно вживати цибулю і часник в різних варіантах: свіжими, у вигляді спиртової настоянки і бутербродної пасти з лимоном.

Для лікування ангін Аптека “Зелена Планета” застосовує фітопрепарат стимулюючий захисні властивості організму, які допомагають зняти запалення слизової оболонки верхніх дихальних шляхів і мигдаликів.

Приходьте за здоров’ям!

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНО ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я!